



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.45 mm |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 58 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 58 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$2.62207
Ext.Price$2.62207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.62207 | $2.62207 |
| 10 | $2.13989 | $21.39890 |
| 25 | $2.02106 | $50.52650 |
| 50 | $1.91526 | $95.76300 |
| 100 | $1.81501 | $181.50100 |
| 300 | $1.79455 | $538.36500 |
| 500 | $1.77432 | $887.16000 |
| 1000 | $1.75432 | $1754.32000 |
| 3000 | $1.73455 | $5203.65000 |
| 5000 | $1.71499 | $8574.95000 |
